رنگ هلویی ملایم مخملی (Peach Fuzz) براساس تشخیص مؤسسه پنتون (Pantone) به عنوان رنگ سال 2024 شناخته شده است. در این مطلب درباره این رنگ که احساس مهربانی و لطافت را القا می‌کند صحبت خواهیم کرد و و خواهیم گفت که با چه رنگ‌هایی هماهنگ می‌شود.

بگذارید با نام مؤسسه پنتون (Pantone) آغاز کنیم که به دلیل قدرتش در تشخیص رنگ‌ها، بسیار مشهور است و "رنگ سال" را تعیین می‌کند. رنگ سال 2024 که در وبسایت پنتون، به گفته مدیر اجرایی این مؤسسه به طور رسمی تحت عنوان Pantone 13-1023 بیان شده، هلویی ملایم مخملی (Peach Fuzz) است که احساس مهربانی و لطافت را به ارمغان می‌آورد.

چرا رنگ هلویی به عنوان رنگ سال ۲۰۲۴ انتخاب شد؟

رنگ هلویی نوعی رنگ نارنجی است که از ترکیب رنگ قرمز و زرد ایجاد می‌شود. این رنگ انرژی زیادی دارد و ست کردن آن با دیگر رنگ‌ها بسیار راحت است. استفاده از رنگ هلویی برای لباس و دکوراسیون داخلی موجب افزایش انرژی، بهبود روابط و انتقال حس گرما به مخاطب می‌شود. معمولا رنگ سال با توجه به احساساتی که مردم دنیا بیشتر درگیر آن هستند، انتخاب می‌شود.

رنگ سال ۱۴۰۳ یک رنگ سرشار از آرامش است که برای ایجاد احساس امنیت و آرامش در دنیا انتخاب شده است. استفاده از این رنگ موجب بهبود روحیه و افزایش انرژی می‌شود و احساسات مثبت و عاشقانه را در انسان زنده می‌کند. در ادامه به برخی از آثار روانشناختی رنگ سال ۲۰۲۴ اشاره شده است.

رنگها همواره نقش مهمی در زندگی انسانها ایفا کرده‌اند. آنها از طریق تأثیرات ذهنی و احساسی، جلب توجه و ارتباط بین ما و محیط اطرافمان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. از زمان‌های قدیم، رنگها به عنوان نمادهای مهم فرهنگی و اجتماعی شناخته می‌شوند و در سال‌های اخیر، تازه‌ترین رنگ سال توسط معتبرترین موسسات مد و رنگ جهان اعلام می‌شود.

12 روش برای پوشیدن رنگ سال 2024

آثار روانشناختی رنگ سال 2024

آرامش و تعادل : رنگ هلویی به عنوان یک رنگ ملایم و آرامش‌ بخش شناخته می‌شود. این رنگ می‌تواند احساس آرامش و تعادل را در افراد ایجاد کند و به کاهش استرس و نگرانی کمک کند.

انرژی و شادمانی : رنگ سال 2024 به عنوان یک رنگ پرانرژی و شاداب کننده نیز شناخته می‌شود. استفاده از این رنگ در محیط‌ها و لباس‌ها می‌تواند افراد را به شادمانی و انرژی مثبت وادار کند.

عشق و علاقه : رنگ هلویی نمایانگر عشق و علاقه نیز می‌باشد. این رنگ ممکن است احساسات مثبتی مانند عشق، دوستی و اتحاد را تقویت کند.

خلاقیت و انسانیت : رنگ هلویی می‌تواند خلاقیت و انسانیت را ترویج کند. این رنگ به عنوان نمایانگر تجدید حیات و نوآوری شناخته می‌شود و می‌تواند افراد را به ایده‌پردازی و خلقیت ترغیب کند.

احساس دفاعی : رنگ سال 2024 در برخی مواقع نیز ممکن است به عنوان یک رنگ دفاعی و محافظتی علیه تنش و استرس عمل کند.